10 туристичних цікавинок, розташованих в 10 км від Тернополя (Фото)
Повідомляє Терен 12.04.2018 10:15
Тернопільщина здавна славиться неймовірно красою та кількістю туристичних мість. Частина з них знаходиться на відстані не більше 10-20 кілометрів від обласного центру.
Острів
Колись відмінний палац графів Баворівських сьогодні можна впізнати лише за руїнами. Проте і вони справляють неймовірне враження. До того ж, туристи можуть побачити унікальний костел та католицьку каплицю, побудовану у 1930-х роках за проектом Альфреда Маєвського.
Як доїхати: з центру міста (від Тернопільського озера) маршруткою No5. Машиною по вул. Національного Відродження, яка плавно перетікає в сільську вул. Кордуби. З траси М19 на південь від обласного центру – перший поворот направо після села Велика Березовиця.
Буцнів
Буцнів – сусіднє село з Островом. Тут можна побачити костел-усипальницю родини Серватовських (1888 року), збудований під керівництвом Юліана Захаревича. Також перед вами постане зачудований барельєф львівсько-віденського скульптора Станіслава Романа Левандовського. Окрім цього ви можете відвідати Петропавлівську церкву та церкву Непорочного Зачаття Діви Марії.
Як доїхати: в селі Острів, біля греко-католицької церкви та розмальованого придорожнього розп’яття з барельєфами святих (теж на честь визволення селян в 1848 р), – направо на захід, по мосту через річку Серет.
Залізничний віадук
Чи не найкрасивішою “дорожньою” спорудою Тернопільщини є залізничний віадук, зведений ще у 1897 році. Сьогодні ми можемо побачити його реконструйовану версію, яка не залишить байдужим ні одного поціновувача прекрасного.
Як доїхати: з центру Тернополя маршруткою No5; машиною по вул. Національного Відродження; з траси М19 – перший поворот направо після Великої Березовиці; проїхати по самому віадуку можна на дизель-поїзді сполучення Тернопіль – Ходорів.
Плотича
Село Плотича славиться палацом графів Коритовських (рік будівництва 1720), у якому сьогодні облаштовано хоспіс. Поблизу будівлі знаходиться Успенська церква 1900 року.
Як доїхати: по трасі Р39 (напрямок на Залізці), за Дмитрівською церквою і сірим магазином «Вулик» – наліво вглиб села.
Великий Ходачків
Головною окрасою села є красивий костел 1920-х років, який частково зруйнували під час Другої світової війни.
Як доїхати: по трасі Е50 (напрямок на Бережани), в селі звернути на другому повороті наліво.
Байківці
Байківці славляться своїм стрімким розвитком. Проте мало хто знає, що саме там є невеликий костел з високою дзвіницею, кам’яна церква св. Параскеви та класицистичний двір сімейства Шеліських, у якому тепер облаштували місцеву школу.
Як доїхати: в Байківці з Тернополя ведуть два шляхи. Дорога по проспекту Злуки прекрасної якості, проте попри численні приватні будинки. Краще виїхати з Тернополя на північ по трасі Е85 (вона ж М19). Перший поворот направо прикрашений стендом «Вас вітає село Байківці». Вам туди: спочатку біля дороги побачите церкву, а костел буде на 150 м далі.
Чернелів-Руський
Тут у 1911 році по проекту відомого архітектора Андрія Лушпинського збудували костел в стилі суворого північного модерну. До сьогодні святиня збереглася майже повністю.
Як доїхати: по трасі М50 (в напрямку Хмельницького), у 2-х км від Смиківців – поворот ліворуч за вказівником на Ступки. Церква видніється на початку села.
Чолганський камінь
На виїзді з села Чернелів-Руський видніється одинокий високий камінь, який називають Чолганським. Дивний збіг: саме така назва була у міста Теофіполь до 1740 року. Але валун названий не на честь містечка, а в пам’ять про хутір Чолганщина, який знаходився поруч.
Як доїхати: по трасі М50 (в напрямку Хмельницького), в 2-х км від Смиківців – поворот ліворуч за вказівником на Ступки. Камінь варто шукати трохи в стороні від дороги на сусіднє село Соборне, за деревами.
Соборне
До 2016 року село мало назву Жовтневе, тоді як до Другої світової – Чернелів-Мазовецький. Сьогодні місцевість славиться старим водяним млином, унікальною сільською школою, костелом Непорочного Зачаття (1810 рік), кам’яними хрестами й трьома скульптурами Мадонни.
Як доїхати: по трасі М50 (в напрямку Хмельницького), в 2-х км від Смиківців – поворот ліворуч за вказівником на Ступки. Проїхати через Чернелів-Русский. До храму можна потрапити по вуличці, яка відходить від чорного хреста, поставленого в пам’ять про депортацію лемків. Біля автобусної зупинки в Соборному вниз направо йде дорога до ферм і школи-палацу. До млина треба продовжувати рух у напрямку села Охримівці.
Товстолуг
Товстолуг славиться старим кладовищем, прикрашеним неймовірними кам’яними скульптурами.
Як доїхати: по вул. Гайовий через с. Великі Гаї.
Опубліковано : 12.04.2018 10:15