7 причин жити в гуртожитку
Повідомляє studway.com.ua 11.11.2019 19:17
Так, тобі не здалося: саме жити, а не виживати. Гуртожиток – зовсім не вирок, а, імовірніше, цікава пригода.
Тут справді є різні комахи і частенько не працює ліфт. Щодня долати по 8 поверхів пішки – таке собі задоволення. Інколи не вистачає особистого простору. Нерідко буває черга в душ або зайнята конфорка на плиті якраз тоді, коли хочеш приготувати кулінарний шедевр. Але попри ці (не)маленькі випробування, є речі, завдяки яким життя в гуртожитку – далеко не найгірший варіант.
1. Це загартовує тебе. Саме тут ти вчишся долати труднощі: від таргана на підлозі до шуму від сусідів уночі. Вперше живеш без батьків, самостійно готуєш страви, прибираєш у кімнаті, плануєш свій день і, можливо, працюєш.
2. Знайомства. Нові люди, шалені історії, цікаві можливості. На моєму восьмому поверсі зібралася наче вся Україна. А зверху – гості з-за кордону: Том із Великої Британії, Гіо з Німеччини і ще кілька іноземців. Ніщо не єднає краще за спільний дах, бо інколи ти бачишся зі своїм одногрупником із Херсона в душі частіше, ніж на парах.
3. Голодним не будеш. Так, наприклад, у мене є хліб і масло, а в cусідки по блоку – червона риба. От вам і кооперація. А ще частенько знайдуться ті, хто буде радий пригостити тебе бабусиними відбивними чи навіть власноруч приготованим брауні!
4. Вчишся ділити спільний простір. На жаль (чи на щастя), у гуртожитку рідко випадають одномісні кімнати, і доля приносить тобі сусіда. Одного, двох, деколи чотирьох. Хтось слухає Рамштайн, а інший – Pianoboy. Комусь потрібна тиша для навчання, а хтось не може жити без танців і робить це щодня, вмикаючи свою музику надто гучно. Важливо враховувати потреби кожного, а це ще той виклик.
5. Тут можна знайти все: від прищепки до справжнього кохання. У сусідів завжди є те, що тобі потрібно: і кулінарні добавки, і запасний одяг, і шнур до твого рідкісного девайсу, і навіть чистий зошит. А ще на поверсі живуть симпатичні хлопці й дівчата. Хіба це не шанс побудувати романтичні стосунки?
6. Це недорого. Близько 500 гривень за місяць. За орендовану квартиру в столиці (якщо її ділити на 3 чи більше людей) довелося б віддавати від 3000 гривень. Переконлива різниця, чи не так? Зекономлені гроші можна витратити на поїздку до Європи чи омріяний стрибок із парашутом.
7. Академічна (навчальна) допомога. Наприклад, таблиці Excel завжди були в мене слабким місцем. А тут контрольна з економіки! Словом, була б халепа, якби не сусід із 801-ї, – а так чотири з п’яти. Також у гуртожитку ти зможеш вести діалоги-дискусії про музику, занудного викладача або політичну ситуацію в країні.
Що б там не було, але студентські роки й сусідів у гуртожитку ми пам’ятатимемо все життя. Адже з кимось смакували піцу опівночі й танцювали тверк, а з іншими не спали до ранку, бо святкували вісімнадцятиріччя. Словом, не панікуй і скажи «так» шансу, що звалився на твою голову!
Опубліковано : 11.11.2019 19:17