Це не більше, ніж звичайна нитка: У ПЦУ розвінчали міф про популярний талісман
Повідомляє ТерМедіа 20.12.2019 17:17
Служителі церкви пояснюють, що саме слабкість власного духу та маловір’я людини змушують її покладати надію на щось вигадане.
У Православній церкві України розповіли, чи дійсно такий талісман як червона нитка допомагає її носію захиститися від пристріту, зурочення та й узагалі будь-якого зла, а також чи можна зав’язувати її на зап’ясті. Про це йдеться на офіційній сторінці ПЦУ у соцмережі Facebook.
Служителі церкви пояснюють, що людина через випробування і перешкоди часто збивається з правильного шляху і тоді стає вразливою для різноманітних спокус і марновірства. Саме слабкість власного духу та маловір’я змушують її покладати надію на щось вигадане. “Одним із таких забобонів є віра в те, що червона нитка на зап’ястку, зав’язана особливим чином, нібито оберігає від зла, вроків, хвороб чи інших напастей”, – кажуть у ПЦУ.
За словами священнослужителів, традиція зав’язування червоної нитки на руці не має нічого спільного із сучасними забобонами християнства, оскільки бере витоки від настанов окремих тлумачів містично-філософського вчення кабали, а також вірувань деяких індусів. “Таку нитку батьки або жерці в’язали на знак посвяти дітей Ваалу – відомому в давнину фінікійському і західносемітському фальшивому божеству-демону”, – зауважують у ПЦУ.
Крім того, у церкві стверджують, що це не більше, ніж звичайна нитка. Адже людина упродовж життя щодня носить одяг, який складається із ниток різноманітних кольорів, зокрема й червоного. “Але це всього лише нитки, тканина, зовнішній одяг, це матеріальна, створена людиною річ, яка є тлінною”, – йдеться у поясненні.
Як переконують у ПЦУ, талісмани й амулети незрозумілого змісту і походження не вбережуть людину від “злого ока”. Натомість лише натільний хрестик, який надівається кожному після таїнства Хрещення, є єдиним “знаком Божого захисту і благодаті, що супроводжує віруючу людину протягом усього її земного життя”.
Опубліковано : 20.12.2019 17:17