Мається на увазі вступ до американського вишу без посередників. Тобто ти подаєш документи, платиш за навчання і вирішуєш організаційні питання безпосередньо з університетом. Якщо тобі знадобиться допомога в підготовці й перекладі документів, оформленні візи чи просто додаткова інформація, звертайся до команди
освітньої агенції «Карандаш»: вони подбають про те, щоб ти був(-ла) у всеозброєнні.
По закінченні школи потрібно буде скласти SAT – тест, який оцінює твої знання із читання, письма, математики і готовність до навчання у виші чи коледжі США.
Про всі тонкощі вступу до американських вишів можна дізнатися,
зазирнувши сюди. А ось
тут є відповіді на часті питання абітурієнтів, які мріють здобути вищу освіту в Штатах.
Переваги: + Ціна. Вступати самостійно дешевше, адже тобі не потрібно платити посереднику. Впевнені, ти знайдеш тисячу та один спосіб, як розпорядитися цими грошима цікавіше.
+ Самостійність. Це приємний побічний ефект навчання за кордоном без сторонньої допомоги. Коли поруч немає рятівного кола в особі батьків чи провайдера, доводиться покладатись на власні сили й розрулювати ситуацію самостійно.
Недоліки: – Уся відповідальність на тобі. Це зворотній бік свободи дій. Обирати університет, домовлятися про житло, перевіряти трансферність навчальних дисциплін – усі важливі рішення доведеться приймати самостійно. Впораєшся?
– Варіант для бувалих. Якщо ти вже маєш досвід самостійного життя і навчання в інших країнах, тобі нічого боятися. Якщо ж це твій «перший раз» і ти відчуваєш себе не дуже впевнено, добряче подумай.
– Знання мови обов'язкове. Вибачай, але ніякого попусту через те, що ти іноземний студент(-ка), не буде. Щоб не відставати від англомовних однокурсників, достойний рівень англійської – must have. Університети вимагають від вступників скласти тест (як правило,
TOEFLабо
IELTS). Пам'ятай про різницю між українською та американською системами освіти і спробуй тверезо оцінити свої шанси при самостійній підготовці.
Сподіваємося, ти знайдеш для себе оптимальний варіант навчання в Штатах. Good luck!