1. Якщо не маєш можливості займатися з викладачем,
придбай підручник будь-якого відомого видавництва.Учителі Британської ради радять користуватися книгами Collins, Oxford University Press, Cambridge University Press, Pearson Longman.
2.
Тренуйся писати есе в обмежений час. Випрацюй схему, за якою будеш писати текст: окреслення основних тез, побудова плану, суто написання есе і його перевірка.
3.
Не використовуй словники або сервіс Google Translate. Звичайно, словниковий запас треба постійно збільшувати, але не тоді, коли тренуєшся писати есе. Якщо хочеться підшукати доречне слово, згадай, що на іспиті перед тобою будуть ручка чи олівець і аркуш паперу – жодних словників. Тож спробуй знайти синонім, а не дослівний переклад.
4.
Тренуйся писати щодня. Щоразу обирай нову тему, вживай різні граматичні конструкції, урізноманітнюй стилістику. А ще працюй над почерком, адже після іспиту екзаменатор читатиме тексти без твоєї присутності.
5.
Попроси оцінити своє есе. Ідеальний варіант – звернутися до досвідченого викладача. Також можеш порівняти свій твір зі зразками на різних онлайн-ресурсах.
6.
Орієнтуйся на приклади. Особливо корисними будуть тексти авторів навчальних матеріалів з підготовки до IELTS. Уважне ознайомлення з ними допоможе зрозуміти, який текст має шанси отримати високі бали. Крім того, це допоможе запам'ятати нову корисну лексику.
7.
Багато читай. Шукай тексти різної спрямованості, бажано – англійською в оригіналі. Це сприятиме ширшому уявленню про теми й стилі.