новини ровесника

1
У Тернополі школяр організував виробництво FPV-дронів

2
Тернопільська суддя Андрусик – російський агент в судовій системі України?

3
Винахідник з Дніпра став лауреатом премії від Кабміну

4
Тернопільська суддя Надія Андрусик хоче перевершити «досягнення» горезвісних хабарників Зварича, Чауса та Князєва

5
Інший Франко: в український прокат виходить стрічка про Петра Франка

6
Чекає на «рускій мір»: корумпована суддя Андрусик повернула московському патріархату пів гектара землі під церкву в Тернополі

7
Сети суші для новорічного святкування - вигідно та смачно в Янг

8
Сети суші для новорічного святкування - вигідно та смачно в Янг

9
У МОН озвучили, якою буде нова зарплата вчителів у 2024 році

10
Скільки коштують послуги репетиторів у Тернополі?

IELTS з особливими умовами: складаємо іспит усупереч будь-яким викликам

Повідомляє studway.com.ua 08.08.2019 17:17

IELTS з особливими умовами: складаємо іспит усупереч будь-яким викликам

Фото з мережі Інтернет

Упоратися з IELTS – челендж не з найлегших. Сумлінна підготовка, максимальна зібраність, готовність до результату. Деякі кандидати, що звертаються до центрів тестування, мають ще й особливі потреби*, пов’язані зі станом здоров’я. У такому разі Британська рада в Україні вживає спеціальних заходів, щоб студенти могли скласти іспит на рівних умовах з іншими.

Раніше ми писали про історію Софії Дмитрук, львів’янки, яка наразі продовжує своє навчання на програмі «Economics, Innovation and Change» у Єнському університеті імені Фрідріха Шиллера. Через дислексію дівчина звернулася з проханням надати їй спеціальні умови для складання мовного іспиту. Тож за інформацією від представників Британської ради і з досвіду Софії розповідаємо, які причини складання IELTS у такому форматі, якою є процедура подібного іспиту і наскільки це актуально.

Причини запиту про особливі умови

Як тестовий центр IELTS Британська рада в Україні може забезпечити такі умови проведення тесту, якщо в претендентів наявні труднощі із зором, слухом, мовленням, рухами або засвоєнням інформації. Для такої можливості потрібно надати медичну довідку, яка підтверджує діагноз і виправдовує необхідність відповідних умов.

Є випадки, коли студент не потребує додаткових організаційних заходів, однак має особливі потреби, наприклад, користується слуховим апаратом або інсуліновими помпами. У такому разі слід зазначити цей факт під час реєстрації на іспит. Відповідна медична довідка залишається обов’язковою умовою.

Щоб вступити на магістратуру в Німеччину, Софії потрібно було набрати 6.0. «Іспити такого типу для мене дуже складні, адже через дислексію я дуже багато часу витрачаю на читання і, відповідно, роблю типові для такого порушення помилки: переставляю букви і слова місцями, роблю подвоєння тощо. На сайті British Council я дізналася, що можу претендувати на спеціальні умови складання, та подала запит», – розповідає студентка.

Як повідомити про потребу в особливих умовах

Звернувшись до тестового центру, потрібно повідомити, яких саме умов ти потребуєш. Важливо пам’ятати, що підготовка модифікованих матеріалів займе три місяці, а спеціальних адміністративних заходів – до шести тижнів. За потреби модифікованої версії IELTS потрібно звернутися завчасно і надати відповідну інформацію за три місяці до бажаної дати. Якщо студент потребує, наприклад, додаткового часу, необхідно надіслати запит за шість тижнів до складання.

workspace

Відповідно до рекомендацій лікаря час збільшують на 20, 25, 30 або 50%. Після подачі запиту студент отримує тест, у якому є паузи і додатковий час на виконання завдань. На жаль, розповідає Софія, свою заявку вона подала за місяць до складання, тому отримала подовжений час тільки на читання і письмо, а слухання залишилося без змін.

Оскільки дівчина складала тест у Києві, то зі своїм проханням зверталася до тестового центру IELTS у цьому ж місті. Так дізналася, що довідка від лікаря має бути зроблена не більше двох років тому. В іншому випадку документ вважають недійсним. Також Софії довелося представити актуальну довідку, попри те, що встановлений лікарями діагноз має з дитинства.

Процедура складання IELTS

Різноманіття заходів, розроблених для складання мовного іспиту з особливими умовами, залежить від виду порушення. Зазвичай усі вони стосуються або модифікації матеріалів тесту (наприклад, збільшений шрифт чи шрифт Брайля, спеціальна версія запису для аудіювання тощо), або адміністративних заходів (наприклад, додатковий час і контрольовані перерви, допомога асистента з читанням чи письмом тощо).

Іноді кандидатові потрібен додатковий час, щоб прочитати завдання та/або написати відповіді. Такі запити надходять переважно від кандидатів з дислексією, вадами зору або від тих, хто має труднощі з письмом через деякі хвороби, як-от дитячий церебральний параліч. У таких випадках тестування проводять в окремому приміщенні та під наглядом окремого інвігілятора (представника Британської ради для адміністрування іспитів).

Як розповідають викладачі, на їхньому досвіді був випадок, коли іспит складала людина з порушеннями руху внаслідок ДЦП, яка не могла тримати ручку, щоб писати, і переміщувалася на інвалідному візку. Їй надали асистента, який записував відповіді під диктовку, а сам іспит проводили в кімнаті, куди було зручно дістатися на візку. Зокрема, складати іспит в окремому приміщенні можна за потреби в додатковому часі або якщо складання може заважати іншим.

Оскільки Софія має сильну дислексію, вона отримала 50% додаткового часу на читання. Хоча й цього часу для неї виявилося замало, адже багато було втрачено під час роботи з текстами. На слуханні мали відводити додаткові паузи перед оголошенням завдання і ввімкненням аудіо, а також збільшували час на виконання завдань.

«Подібні тести, випробування на швидкість читання і письма є дуже стресовими для дислексика. Під час тесту такі люди панікують, починають максимально відволікатись і не можуть сконцентруватися. Ще одним, на мій погляд, дуже важливим моментом під час складання іспиту для дислексиків є те, що ти проходиш його не в спільній аудиторії, а в кабінеті наодинці з інструктором. Це допомагає краще сконцентруватись і не відволікатись на зайві сторонні рухи. У будь-якому випадку мені найбільше допомогла присутність тільки інструктора: я менше відчувала розгубленість від хвилювання та паніки», – згадує дівчина.

ielts writing

Актуальність формату серед студентів

Скласти IELTS з особливими умовами можливо в кожному місті, де є центри тестування. Протягом року в Британській раді в Україні такою послугою користуються приблизно 5-10 людей. Це дуже мало порівняно із загальною кількістю кандидатів, але за останні роки попит зростає. Одним із найпоширеніших є запит про збільшення шрифту для людей з вадами зору або дислексією.

Кандидатів зі спеціальними вимогами оцінюють так само, як і решту. Британська рада запевняє, що особливі умови складання тесту не впливають на оцінку. Такі можливості спрямовані на те, щоб забезпечити рівні можливості всім студентам, дати їм шанс сповна продемонструвати знання, проте вони в жодному разі не отримують несправедливої переваги над іншими кандидатами.

Так у результаті іспиту Софії вдалося продемонструвати кращий результат: на 0,5 бала більше, що є відносно непоганим показником. На думку студентки, якби їй довелося складати іспит нарівні з іншими учасниками, вона встигла б опрацювати тільки один-два тексти з трьох. Під час іспиту вдалося прочитати всі матеріали.

«Багато хто вважав, що я краще напишу тест завдяки додатковому часові. Ці люди не розуміли, що насправді я зможу показати реальний результат. Звичайно, якщо ти біжиш марафон поряд з усіма іншими, несучи при цьому додаткові десять кілограмів, це несправедливо. Складання IELTS у такий спосіб є зрівнянням у силах, а не привілеєм», – підсумовує Софія.

До слова, отримана для іспиту медична довідка знадобилася в німецькому університеті. Там про таке порушення знає кожен, вважаючи його хворобою геніїв і сприймаючи як креативний тип мислення. З досвіду студентки, в Україні ситуація протилежна: люди не розуміють явища дислексії і можуть дискримінувати таких осіб. Як стверджує Софія, необхідно порушувати цю тему, бо від негативного ставлення найперше страждають діти, яким знижують самооцінку і не дають змоги нарівні з іншими отримати заслужені бали. Мовний іспит зі спеціальними умовами є, зокрема, позитивним кроком задля вирішення такої проблеми.

Детальну інформацію щодо складання IELTS з особливими умовами можна знайти на офіційному сайті Британської ради в Україні за посиланням. Бажаємо успіху!

*Примітка. Тут і далі в тексті вживаємо словосполучення «особливі умови» для узагальнення осіб, що потребують спеціальних заходів при складанні IELTS. До них відносимо як людей з інвалідністю, так і всіх, хто потребує відмінних умов під час іспиту у зв’язку зі станом здоров’я.


Опубліковано : 08.08.2019 17:17

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман