Куди потрібен IELTS і навіщо його складати?
Повідомляє studway.com.ua 06.03.2020 14:17
Сьогодні володіння сертифікатом IELTS відчиняє його власникові двері до більш ніж 10 000 університетів, підприємств, професійних організацій і державних установ у понад 140 країнах, серед яких Велика Британія, США, Австралія, Канада, Нова Зеландія і безліч інших.
Існує два типи тесту IELTS. Вибір тесту залежить від того, що ти бажаєш робити: навчатися, працювати чи емігрувати за кордон. Перш ніж зареєструватися на тест, проконсультуйся з викладачами та перевір, який саме тест вимагають організації, до яких ти подаєш заявки. Детально ознайомитися з різними тестами та записатися на курс підготовки до них можна на сайті Британської Ради.
British Council пропонує звичайні та експрес-курси підготовки до IELTS. На перших ти ознайомишся зі структурою тесту, потренуєш граматику і лексику на основі письмових завдань IELTS, ознайомишся з прикладами тестів, зможеш покращити навички письма, мовлення і слухання.
Протягом 6 годин експрес-курсу ти не лише ознайомишся з форматом і струкутурою тесту, а й дізнаєшся про методи і техніки, які допоможуть тобі набрати якнайбільше балів. У тебе буде можливість побачити свій прогрес, виконуючи певні завдання на початку та впродовж дня, і тобі проведуть екскурсію приміщенням, де кандидати складають тест IELTS на комп’ютері.
Якщо бажаєш навчатися на бакалавраті, магістратурі чи здобувати післядипломну освіту в будь-якому куточку світу, то для твоїх освітніх цілей підійде тест IELTS Academic.
IELTS General Training – тест, який показує загальний рівень знання мови. Він підійде тим, хто хоче працювати в англомовній країні або емігрувати до Австралії, Канади, Нової Зеландії, Великої Британії. Також варто складати цей тест, якщо ти хочеш учитися на додаткових курсах, не пов’язаних з академічним модулем, і плануєш отримати освіту, не вище середньої.
Керуйся основними правилами:
IELTS складається із 4 частин: аудіювання, письма, читання та усного мовлення. Тест інтегрований, тобто знання мови на всіх рівнях і складає результат. У кожній частині перевіряються конкретні навички, проте для говоріння або письма потрібно також володіти інформацією, яка раніше була засвоєна або почута. Результат тесту ти отримаєш на 13 день після його проходження, якщо складаєш тест на папері, або на 5 – 7 день, якщо складаєш тест на комп’ютері.
IELTS розрахований на будь-який рівень знань кандидата. Це означає, що неможливо «не скласти» іспит. У результаті проходження тесту ти отримаєш сертифікат, у якому буде виставлена оцінка від 1 до 9. Здебільшого для імміграції потрібна оцінка 5–6, для навчання у закладах вищої освіти – 7–7,5.
Для вступу на британську програму Foundation вимагають від 5 до 5,5 бала IELTS (intermediate). Американські університети середнього рівня вимагають 6,5 бала IELTS, а університети високого рівня на кшталт Harvard – від 7 до 7,5 бала.
Якщо ти прагнеш працювати, навчатися або жити у Великій Британії, тобі потрібно пройти спеціальний тест IELTS, який вимагає Візово-імміграційна служба Великої Британії (UKVI). Мінімальним балом для вступу до Oxford University або Cambridge University є 7,0.
У США також є програма «міжнародний рік», схожа на програму Foundation, але цей рік навчання включений у програму бакалаврату. На цей курс можна вступити з результатами від 5 до 6 балів IELTS. Найвищі бали – 8,5 – вимагає школа журналістики Колумбійського університету. Юридичний коледж Моріца Огайського державного університету – 8,0 балів, Массачусетський технологічний інститут – 7,0 балів, Університет Сент-Луїс – 6,0 балів.
За даними аналітичного центру CEDOS, станом на 2017 рік студентами в інших країнах були понад 77 тисяч українців. Найчастіше вчитися вирушають до Польщі, Росії, Німеччини, Канади, Чехії, Італії, США, Іспанії, Австрії, Франції, Словаччини. Саме ці країни зібрали разом понад 90 % усіх українців, що вчаться за кордоном.
У Польщі, за результатами дослідженням компанії Selectivv, навчається понад 35 тисяч українців, що у відсотковому відношенні становить 55 %.
Краківська академія імені Анджея Фрича Моджевського – відсоток українців серед іноземних студентів становить 95 %.
Ягеллонський університет – частка українських студентів серед усіх іноземців становить 32 %.
Університет науки і технологій AGH – українці складають більш ніж 30 % усіх студентів з-за кордону.
У Польщі полегшена, порівняно з Україною, процедура вступу до вишу – іноземним студентам достатньо вивчити польську на рівень В1 або В2.
Для вступу до польського університету при навчанні англійською мовою, потрібно мати сертифікат IELTS – 6,0.
Дедалі більше українських студентів виїжджають до Німеччини, а саме 9 із 72 тисяч співвітчизників, які навчаються в іноземних ЗВО.
Франкфуртський університет імені Ґете посідає перше місце в рейтингу. У 2016 році тут навчалось 290 українців.
Університет Людвіґа-Максиміліана в Мюнхені є другим беззаперечним фаворитом серед українців – 263 студенти.
Гамбурзький університет. Його лекції та семінари відвідує 231 студент з України.
Університет імені Отто фон Ґеріке в Магдебурзі. Серед 2297 його іноземних студентів навчаються і 187 українців. Університет спеціалізується на прикладних науках і має багато популярних англомовних програм.
Університет імені Йоганна Ґутенберґа в Майнці. У 2016 тут навчалися 159 українців. Університет Майнца традиційно посідає вищі сходинки щорічних рейтингів з обміну студентами та кількості студентів-іноземців.
Щоб вступити до німецького закладу вищої освіти, українському школяру або студенту доведеться довести своє знання німецької або англійської мов. Для цього підійдуть сертифікати IELTS, TOEFL, GMAT, DSH та деякі інші (залежить від обраного університету і спеціальності). Більшість німецьких університетів вимагають бал IELTS 6,0.
За даними аналітичного центру CEDOS станом на 2017 рік, Канада посідає 4 місце за кількістю українців – 3425 студентів.
Університет Манітоби. Один із провідних і найстаріших університетів у Новому світі. У виші навчається багато інтернаціональних студентів, тому тут панує мультикультурна атмосфера. Манітоба – місто з найбільшою українською діаспорою в Канаді (українці складають 14,7 % населення).
Університет Торонто. Займає 22 місце в The Times Higher Educatiion World University Ranking 2018). Для іноземних студентів, які не готові одразу навчатися на бакалаврській програмі в англомовному середовищі, університет пропонує вступити на підготовчу програму International Foundation Program.
Університет Британської Колумбії. Вважається одним із провідних науково-дослідних університетів і входить до рейтингу 40 найкращих вишів у світі. Загалом в університеті навчається понад 50 000 студентів стаціонару, чверть із яких – іноземні.
Університет Макгілла. Є єдиною канадською установою, представленою на Форумі лідерів світових університетів Всесвітнього економічного форуму, який має у своєму складі керівників 26 провідних університетів світу. Університет пропонує більш ніж 300 різних профільних предметів понад 40 000 студентів зі 150 країн світу і вважається в Канаді вишем з одним із найвищих рівнів інтернаціональності.
Для вступу до канадського коледжу потрібно набрати щонайменше 6,0 балів IELTS із 9,0 можливих (upper-intermediate). Якщо ти вступаєш на психологію, медицину, журналістику та інші конкурентні спеціальності чи магістерські або післядипломні програми до канадського університету, потрібно набрати від 6,5 до 7,0 балів IELTS (аdvanced).
Сертифікат буде діяти 2 роки. Після цього терміну потрібно буде знову підтверджувати рівень знання мови.
Британська Рада в Україні пропонує широкий вибір дат складання тестів IELTS у 6 містах з офіційними центрами тестування.
Обрати можна як комп’ютеризований тест, так і на папері. Дізнатися дати і ціни можна за посиланням. Також ти можеш зареєструватися на тест IELTS онлайн.
Опубліковано : 06.03.2020 14:17