Наука, кіно, ІТ-технології: 5 українських онлайн-проектів для самоосвіти
Повідомляє thepoint.rabota.ua 15.11.2018 20:17
Самоосвіта вже досить довго – світовий тренд, і дедалі більше цікавих лекцій можна побачити не виходячи з дому. Ми зібрали п’ять українських відеопроектів, які принесуть насолоду всім, хто не може втамувати власну допитливість.
Лекції про кіно, моду та мистецтво, науково-популяпні та етнографічні відео, онлайн-курси найбільших університетів у нашій підбірці.
Це відеолекторій з короткими лекціями, присвяченими літературі, кіно, мистецтву, музиці, журналістиці, театру і т. д. Загалом, відеопроект має 9 розділів. Планується, що кожен розділ міститиме 10 курсів. Два з них будуть присвячені українському мистецтву, а інші курси охоплюватимуть різні аспекти світової історії та мистецького процесу. Кожна лекція триває близько 10 хвилин.
Серед авторів курсів – відомі експерти у своєму напрямку, наприклад, літературознавець Євгеній Стасіневич, кураторка «Мистецького Арсеналу» Аліса Ложкіна, фешн-оглядачка українського Vogue Тетяна Соловей.
На сайті є кілька курсів у цікавому форматі – 100 років за 100 хвилин. Наприклад, «100 років української літератури за 100 хвилин», «100 років українського кіно за 100 хвилин». Також є курси, присвячені історії світової моди, журналістиці та трансформації міст.
Читайте еще: В двух словах: 25 YouTube-каналов, которые за пять минут заставят вас влюбиться в науку
Проект масових онлайн-курсів Prometheus часто називають українською Coursera. На сайті можна знайти онлайн-курси, створені з викладачами найбільших українських вишів або фахівцями різних організацій та компаній. Крім того, на платформі можна подивитись лекції, що читалися у світових університетах з перекладом на українську. Серед них, наприклад, курс «Наука повсякденного мислення», представлений університетом Квінсленда на платформі edX, «Як створити стартап», що читався в Стенфордському університеті чи «Основи програмування CS50» Гарвардського університету.
Загалом, тематика курсів різноманітна – історія, економіка, культурологія, медицина. Значна частина курсів присвячена ІТ-технологіям.
Це YouTube-канал з перекладами та озвучуванням освітніх відео англомовних науково-популярних YouTube-каналів. Тут можна знайти українські переклади роликів таких відомих каналів як AsapScience, Vsauce, MinuteEarth, Kurzgesagt, які створюють короткі відео з поясненнями найрізноманітніших наукових концепцій та тем. Наприклад, як працюють гени, що таке карликові планети або ж, чому коти поводяться дивно. Зараз на каналі вже понад 100 відео та 10 000 підписників.
Читайте еще: Работать со страстью: 6 YouTube-каналов и Instagram людей, которые заразят любовью к своей профессии
Ще один YouTube-проект перекладів відео для тих, хто цікавиться наукою. Це серія науково-популярних відео NASA про Марс, яку переклав канал Alpha Centauri. Серія включає вісім коротких відео, у яких розповідається про те, що нам відомо про Червону планету та про різні аспекти дослідження Марсу. Наприклад, як пересуваються марсоходи, чому Curiosity шукає органіку чи як може відбутися приземлення на Марс.
Це відеоблог великого етнографічного медіа-проекту Ukraїner, який заснований відомим українським блогером та подорожувальником Богданом Логвиненком. В планах команди – здійснити серію експедицій по всій Україні та розповісти про цікаві місця, людей, мистецтво, їжу. «Після того, як із медіа-простору України зник National Geographic, на його заміну не з’явилося проекту для шанувальників інтелектуальних медіа та несподіваних географічних відкриттів», – зазначається на сайті проекту.
Команда Ukraїner почала з Закарпаття та реалізувала чотири експедиції по Україні. Зараз на каналі величезна кількість захопливих відео про різні українські міста та села, зустрічі з цікавими людьми, відеонотатки подорожей, в яких вже побували учасники проекту.
Опубліковано : 15.11.2018 20:17