Відповідний наказ Міністерства освіти і науки України було підписано 25 серпня.
Як зміниться робота університету з набуттям нового статусу – журналістам під час брифінгу розповів ректор ТНЕУ Андрій Крисоватий.
– Заклади вищої освіти вже перетворюються на центри наукової думки, які є основою для всіх трансформацій. Назва «Західноукраїнський національний університет (Тернопіль)» буде популяризувати місто. У такий спосіб ми хочемо показати, що Тернопіль стає центром Західної України в плані наукової еліти. Я горджуся тим, що за підтримки місцевої влади, зокрема мера Сергія Надала, Тернопіль став студентською столицею. Без сумніву це заслуга кожного із нас, наших університетів: і ТНПУ, і ТНТУ, і ТНМУ і, звісно, ТНЕУ. Ми – студентська столиця, але разом із тим повинні йти далі. Ми маємо стати елітним науковим центром Західної України. За останні 5 років науковці нашого університету були серед розробників бюджетного кодексу, новітнього податкового кодексу, політики децентралізації. На основі наших наукових розробок в Україні проводяться реформи, а тому такі науковці мають мати визнання не просто місцевого значення, а загальнонаціонального, – зазначив Андрій Крисоватий.
Ректор університету наголосив на тому, що перейменування та зміна статусу закладу відкривають нові шляхи для його розвитку.
– Економічні спеціальності в структурі підготовки фахівців нашого університету становлять 23 %. Ми за змістовним наповненням організації навчального процесу вже давно не економічний вуз. Саме тому постало питання про зміну статусу на класичний університет. Це не просто вивіска, це – повний ребрендинг, виходячи із тих сьогоднішніх умов, які диктує час. Ми даємо усвідомити нашому студенту, що він не буде просто навчатися тут для того, аби класно провести кілька років. Він повинен отримати той фах, який після закінчення студентських лав дасть можливості прямо входити в реальне життя і бути готовим до тих умов, які його чекають, – пояснив Андрій Крисоватий.
Окрім цього, за словами ректора ТНЕУ, в університеті відкривають й нові факультети.
– Паралельно з тим, що змінювали статус, ми відкрили нові факультети – соціально гуманітарний, який буде відповідати за підготовку фахівців гуманітарної сфери. З 25 серпня трансформуємо наш аграрний факультет в інститут біоресурсів та природокористування, – додав Андрій Крисоватий.