Росію зрадницьки вернули в ПАРЄ: які країни за це проголосували
Повідомляє news.t1.ua 26.06.2019 12:17
Нуль обмежень для агресора, який «вгризається» в Україну… Нічним голосуванням РФ крадькома повернули до Парламентської асамблеї Ради Європи.
Після ухваленої вчора уночі – мало не потайки – у ПАРЄ резолюції, санкційний механізм щодо РФ припиняється, і держава-агресор найближчими днями повернеться до роботи в Парламентській асамблеї без обмежень права голосу.
За ухвалу резолюції проголосували 118 депутатів, 62 – були проти, 10 – утримались. Публікуємо список держав-учасниць, чиї делегати проголосували за повернення Росії до складу статутного органу Ради Європи. А прямо кажучи – проголосували «проти» України.
Відповідно до результатів голосування, «вивішених» на сайті асамблеї, це рішення підтримали повністю або більшістю:
Франція (за – усі 16 делегатів);
Іспанія (5 за);
Італія (12 за, 1 утримався);
Норвегія (5 за);
Австрія (5 за);
Словаччина (3 за, 1 проти);
Португалія (3 за, 1 проти);
Сербія (5 за);
Туреччина (10 за);
Азербайджан (6 за).
Частково резолюцію про повернення Росії до ПАРЄ підтримали:
Швейцарія (4 за, 1 проти);
Німеччина (11 за, 2 проти);
Молдова (2 за, 1 проти);
Чехія (2 за, 1 проти, 1 утримався);
Вірменія (3 за, 1 проти);
Нідерланди (5 за, 2 проти).
Згодом перша віце-спікерка Верховної Ради та українська делегатка в асамблеї Ірина Геращенко у своєму Facebook дивуватиметься позиції нідерландців: «А знаєте, хто найбільше мене вразив сьогодні? Голландські депутати. Днями міжнародна слідча група оприлюднила результати трагедії МН 17. Встановила причетність росіян до вбивства 280 людей. Сьогодні голландські депутати проголосували за повернення Росії в ПАРЄ. Впевнена чомусь, що вони ніколи не зустрічалися з родинами жертв, не були на похоронах останків», – написала Геращенко в соцмережі.
Повним складом «проти» голосували лише українці (десятеро депутатів), а також Грузія (п’ятеро), де зараз з вини Кремля вирує революція, виказавши Україні повну підтримку.
Країни, більшість делегатів яких виступили проти резолюції:
Польща (9 проти, 1 за);
Литва (4 проти);
Латвія (3 проти);
Естонія (3 проти);
Велика Британія (8 проти, 2 за, 3 утрималися);
Швеція (4 проти, 1 за).
Після оприлюднення результатів голосування українська делегація заявила про можливе призупинення свого членства в ПАРЄ.
Нагадаємо, Російська Федерація втратила право голосу в ПАРЄ в 2014 році через розпалювання війни на Сході України та анексію українського Криму. Раніше потужне російське лобі не раз робило спроби повернути державу-агресора до асамблеї, та досі це не вдавалося.
Міністр зовнішніх справ Павло Клімкін заявив, що Україна має вийти зі складу Ради Європи в разі, якщо Росії повернуть право голосу. Якщо з держави-агресора знімуть санкції, це означатиме, що Україну покинуть наодинці зі східним ворогом і європейську спільноту більше не бентежать загарбницькі дії Москви в Криму та на Донбасі.
Опубліковано : 26.06.2019 12:17