новини ровесника

1
У Тернополі школяр організував виробництво FPV-дронів

2
Тернопільська суддя Андрусик – російський агент в судовій системі України?

3
Винахідник з Дніпра став лауреатом премії від Кабміну

4
Тернопільська суддя Надія Андрусик хоче перевершити «досягнення» горезвісних хабарників Зварича, Чауса та Князєва

5
Інший Франко: в український прокат виходить стрічка про Петра Франка

6
Чекає на «рускій мір»: корумпована суддя Андрусик повернула московському патріархату пів гектара землі під церкву в Тернополі

7
Сети суші для новорічного святкування - вигідно та смачно в Янг

8
Сети суші для новорічного святкування - вигідно та смачно в Янг

9
У МОН озвучили, якою буде нова зарплата вчителів у 2024 році

10
Скільки коштують послуги репетиторів у Тернополі?

Що було заборонено у радянських школах

Повідомляє patrioty.org.ua 12.01.2019 12:17

Що було заборонено у радянських школах

Фото з мережі Інтернет

Так чи інакше, але шкільні роки залишили слід в нашій пам'яті. У кого-то ці спогади виключно приємні, а хтось ненавидить шкільні роки досі
 
В цьому плані радянські школи від сучасних не відрізняються. Так в чому ж різниця? Багато хто скаже, що система освіти була краще, а інші згадають численні заборони. Ось про них і поговоримо сьогодні.

Релігійні свята

«Релігія - опіум для народу» - так виглядало відношення радянської влади до православ'я, ісламу та інших вірувань на території тодішнього Союзу. Тому школярам забороняли носити символіку їхньої віри і відкрито дотримуватися релігійних традицій.

Довге волосся

За радянських часів, особливо в період холодної війни, все західне виставлялося як щось чуже і аморальне. Це спіткало і моду на довге волосся у хлопців. Вважалося, що це наслідування західних музикантів, чия музика була неприйнятна. Таким дітям в кращому випадку робили зауваження, а в гіршому - одразу відправляли в перукарню.

Джинси

На таку незамінну сьогодні річ, як джинси, в радянських школах накладали табу. Вони теж вважалися символом «загниваючого Заходу». А враховуючи, що товар був дефіцитним, дозволити собі розгулювати в джинсах могли не всі. 

 

 

Короткі спідниці

А ось ситуація з довжиною спідниці була не такою однозначною. Багато що залежало від школи: в одних практично не чіплялися, а в інших мало не лінійкою вимірювали. Через короткі спіднички в той час було пролито чимало сліз, адже форму купували на кілька років, а дівчатка мали звичку рости.

Біжутерія та косметика

Друга біда радянських школярок. Прийти в школу з макіяжем - нонсенс! За таке тебе могли прямо на місці змусити змивати все господарським милом. Заборонялося також фарбувати нігті і носити будь-які прикраси. За таке дуже соромили, бо ти нібито почав ставити себе за хтозна-кого. Але все-таки можна було вдягнути нишком непоказні "сережки-гвоздики (рос.)".

Уніфікація шкільної форми

І наостанок — найбільш божевільне. Шкільна форма була у всіх однаковою. Якщо твоя форма хоч трохи відрізнялася, навіть якщо мала трішки інший відтінок, ти цілком міг стати об'єктом глузувань як з боку вчителів, так і учнів.

Сьогодні в школах також існують різні заборони, але вони, мабуть, вже не такі жорсткі.


Опубліковано : 12.01.2019 12:17

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман