Сезон заробітків: Яких фахівців шукають на літо в Україні
Повідомляє ustymenkooleh.patrioty.org.ua 07.05.2019 19:17
Зовсім скоро на ринку праці буде річний бум вакансій. У розпал сезону українці традиційно шукають нові місця для роботи і підробітків, а підприємці не скупляться на пропозиції.
Офіціанти, вожаті в табори, рятувальники, кухарі, бармени, адміністратори, аніматори – всі ці вакансії влітку користуються популярність. Яку роботу пропонують українцям, скільки за це платять і куди можна поїхати.
Ринок праці в Україні залежний від сезонних коливань. Так, цілком очікувано і те, що в кінці весни з'являється дуже багато вакансій із сезонною зайнятістю. Це зручно і вигідно як для роботодавців, у яких з приходом літа додається турбот, так і для здобувачів, які отримують додатковий заробіток.
Правда, недавно в Урядовому кур'єрі писали, що таке явище, як сезонна робота, зараз йде на спад, тому що роботодавці намагаються зберегти фахівців, щоб ті не поїхали з країни, в умовах активної трудової міграції. Так як згідно з дослідженнями соціологічної групи "Рейтинг", зараз лише 8% українців добре оцінюють свої шанси на пошук роботи в тому регіоні, де вони живуть. Ще близько 15% оцінюють свої шанси на пошук роботи, як "непогані".
"Основний фактор, який може повернути наших трудових мігрантів назад в країну, це підприємництво. Кожен другий, хто хоче поїхати на заробітки за кордон, відповідає, що готовий інвестувати зароблені гроші у власну справу в Україні", – пояснював Олексій Антипович, керівник соціологічної групи "Рейтинг".
Незважаючи на це, сезонні вакансії вже починають активно з'являтися на рекрутингових сайтах. У HeadHunter Україна відзначають, що роботодавці активно шукають співробітників у таких профсферах:
На рекрутинговом порталі HeadHunter Україна розповіли, що кількість вакансій за вказаними профсферами "в сезон" може збільшуватися на 20-70%.
"Станом на кінець березня 2019 року найактивніше зростання кількості вакансій, згідно з аналізом бази вакансій hh.ua, сталося у профсфері "Домашній персонал"- в порівнянні з січнем 2019 г. Кількість пропозицій про роботу в ній виросла на 41%. Трохи відстає "Туризм, готелі, ресторани" – в порівнянні з початком року кількість вакансій у цій профсфері зросла на 34%. І замикає трійку найактивніших роботодавців "Безпека", де кількість пропозицій роботи у березні збільшилася на 20%", – відзначили експерти.
Особливою популярністю під час гарячого сезону з року в рік стабільно користуються сфери продажу, обслуговування, адміністративна робота, сільське господарство, будівництво тощо. Так, HR-експерт порталу Rabota.ua Тетяна Пашкіна раніше розповідала, що найчастіше шукають продавців-консультантів, промоутерів, операторів і кур'єрів.
"Такі посади, як продавець-консультант, мерчендайзер, торговий представник, промоутер. Далі йдуть роботи оператора колл-центру, кур'єра, а в сфері гостинності вибір ще багатшими – адміністратор, хостес, офіціант, кухар, помічник кухаря, бармен, бариста, кондитер, матрос-рятувальник, біч-бой тощо", – зазначила Пашкіна.
Географія сезонної зайнятості в Україні цілком очікувана – найбільше пропозицій в курортних областях і там, де є різні бази відпочинку, санаторії. Згідно зі статистикою служба зайнятості, найбільше пропозицій сезонної зайнятості в минулому році було в Одеській, Хмельницькій, Вінницькій, Львівській та Київській областях.
У HeadHunter Україна додали, що в регіональному зрізі найактивніше поводяться роботодавці Харківської, Львівської, Дніпропетровської, Одеської, Запорізької, Івано-Франківської, Чернігівської, Херсонської, Миколаївської областей.
Що стосується оплати, то зараз на рекрутингових порталах можна знайти найрізноманітніші варіанти. Наприклад, на сайті OLX є багато пропозицій для продавців на торгові точки в Одесу, Затоку, Бердянськ, де обіцяють платити від 6 до 15 тис. грн на місяць. Є багато вакансій художників тимчасових тату без досвіду роботи, графік – по 12 годин роботи в день, а за тиждень обіцяють від 3 тис. грн і додатковий відсоток від прибутку.
Також шукають покоївок в готелі і на туристичні бази, яким обіцяють забезпечити харчування та проживання, правда, зарплата буде всього в районі 5-6 тис. грн. У морські міста кличуть барменів та офіціантів на зарплату від 10 тис. грн. На сайтах трапляється багато пропозицій роботи в інших країнах, як правило, в Польщі, Естонії, Болгарії тощо.
У HeadHunter Україна пояснюють, що основна причина, з якої українці виїжджають за кордон – високі зарплати, але за 2018 р можна відзначити позитивну динаміку у зарплатній політиці українських роботодавців.
"Однак її характер неоднорідний. Якщо у профсфері "Робочий персонал" в 2018 році зарплатні пропозиції у вакансіях виросли на 42%, а у виробництві – на 38%, що вище середнього показника зростання зарплат в минулому році, то в профсферах "Будівництво", "Туризм, готелі, ресторани"- на 20% і 15% відповідно, що нижче середньоринкового показника. Для зменшення відтоку трудової сили за кордон позитивна динаміка в питанні заробітних плат повинна зберегтися і посилитися", – підсумували в кадровому порталі.
Опубліковано : 07.05.2019 19:17