новини ровесника

1
У Тернополі школяр організував виробництво FPV-дронів

2
Тернопільська суддя Андрусик – російський агент в судовій системі України?

3
Винахідник з Дніпра став лауреатом премії від Кабміну

4
Тернопільська суддя Надія Андрусик хоче перевершити «досягнення» горезвісних хабарників Зварича, Чауса та Князєва

5
Інший Франко: в український прокат виходить стрічка про Петра Франка

6
Чекає на «рускій мір»: корумпована суддя Андрусик повернула московському патріархату пів гектара землі під церкву в Тернополі

7
Сети суші для новорічного святкування - вигідно та смачно в Янг

8
Сети суші для новорічного святкування - вигідно та смачно в Янг

9
У МОН озвучили, якою буде нова зарплата вчителів у 2024 році

10
Скільки коштують послуги репетиторів у Тернополі?

Школяр у Киданцях коштує 28 000 грн на рік

Повідомляє Ровесник 21.03.2017 09:19

Школяр у Киданцях коштує 28 000 грн на рік

Фото з мережі Інтернет

 

Як показує досвід,  малокомплектні навчальні заклади не завжди дають кращу освіту, ніж загальноосвітні заклади з великою кількістю учнів. Крім того, досить поширеною практикою є те що частину предметів у малокомплектних школах викладають не спеціалісти, а в класах відсутня конкуренція. Про це заявила начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ольга Хома в ефірі програми «Що робити?»


«Вислів «Не буде школи не буде села» зараз втратив актуальність. Адже якщо кілька десятків років тому школярам доводилося часто долати  навіть 10-12 км, то зараз є можливість довозу учнів завдяки шкільним автобусам. На утримання одного учня в рік держава виділяє  в середньому 9 тисяч 600 грн. Однак у нас школи, де середній показник вартості навчання одного учня значно перевищує цю суму. Така ситуація у  Боківській ЗОШ І-ІІ ст. Підгаєцького району — 40374 грн та в НВК “Домаморицька ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ” Тернопільського району — 40237грн. Водночас у  ЗОШ І-ІІІ ступенів вартість навчання одного учня в середньому становить 17456 грн. Значно дорожче навчання учня у Киданецькій ЗОШ І-ІІІ ст. Збаразького району — 28000 грн; ЗОШ І-ІІІ ст. с. Висипівці Зборівського району — 25300 грн; ЗОШ І-ІІІ ст. с. Раштівці  Гусятинського району — 24257 грн.», - зазначила Ольга Хома.


Начальник управління переконана, що оптимізація мережі загальноосвітніх закладів у Тернопільській області необхідна, щоб підвищити якість освітніх послуг; здійснити перехід від утримання закладів освіти до інвестування у розвиток освіти, учня; підвищити ефективність видатків.


Також Ольга Хома повідомила, що управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації спільно з обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти протягом жовтня-листопада 2016 року проводився моніторинг якості загальної середньої освіти у загальноосвітніх навчальних закладах з малою чисельністю учнів. У ньому взяли участь 111 загальноосвітніх навчальних закладів: 67 ЗНЗ І-ІІ ст. та 44 ЗНЗ І-ІІІ ст. Найбільше шкіл з малою чисельністю учнів в Зборівському (14), Лановецькому (11), Козівському (9) та Підволочиському (9) районах, найменше – в Бучацькому (2), Кременецькому (3), Гусятинському (4), Тернопільському (4), Шумському (4) районах. В інших районах – від 6 до 8 шкіл.

Джерело:  http://www.oda.te.gov.ua/main/ua/news/detail/133023.htm


Опубліковано : 21.03.2017 09:19

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман