Уряд визначив 7 напрямів оцінювання університетської науки
Повідомляє studway.com.ua 31.08.2018 20:17
«Звісно, що кошти мають отримати найкращі – хто показує високий рівень досліджень, у кого є перспективи розвитку, хто зміг інтегрувати свою наукову діяльність у світовий простір тощо. Визначити цих найкращих якраз і повинна державна атестація – основні її правила прописані в прийнятій Урядом постанові», – пояснила Голова МОН Лілія Гриневич.
При розподілі коштів оцінюватимуть наукову діяльність не вишу в цілому, а його окремих наукових напрямів.
«Розділити атестацію за напрямами було конче необхідно, адже якби ми цього не зробили, то в підсумку в великих університетах, де є різноманітні напрями досліджень, отримали б “середню температуру по палаті”. Бо в одному класичному виші можуть бути сильніші дослідження з природничих наук, а в іншому – гуманітарних чи технічних», – розповіла Гриневич.
Міністерство визначило 7 основних напрямів оцінювання:
Максимальний результат за атестацію – 100 балів. При оцінюванні будуть враховувати кадровий склад, фінансування, обсяг коштів, які виш виділяє на придбання обладнання, кількість статей у наукових виданнях і працівників, які є членами редакційних колегій наукових видань.
За результатами оцінювання кожен науковий напрям вишу відноситимуть до однієї з трьох груп:
Атестацію проводитимуть не рідше одного разу на п’ять років. Для державних і комунальних ЗВО вона буде обов’язковою, у коледжах її проводитимуть на вимогу власника, у приватних ЗВО – за ініціативою закладу.
Опубліковано : 31.08.2018 20:17