новини ровесника

1
У Тернополі школяр організував виробництво FPV-дронів

2
Тернопільська суддя Андрусик – російський агент в судовій системі України?

3
Винахідник з Дніпра став лауреатом премії від Кабміну

4
Тернопільська суддя Надія Андрусик хоче перевершити «досягнення» горезвісних хабарників Зварича, Чауса та Князєва

5
Інший Франко: в український прокат виходить стрічка про Петра Франка

6
Чекає на «рускій мір»: корумпована суддя Андрусик повернула московському патріархату пів гектара землі під церкву в Тернополі

7
Сети суші для новорічного святкування - вигідно та смачно в Янг

8
Сети суші для новорічного святкування - вигідно та смачно в Янг

9
У МОН озвучили, якою буде нова зарплата вчителів у 2024 році

10
Скільки коштують послуги репетиторів у Тернополі?

Як потрапити на медичне стажування за кордоном

Повідомляє studway.com.ua 07.12.2018 15:53

Як потрапити на медичне стажування за кордоном

Фото з мережі Інтернет

Стажування – це можливість переосмислити весь освітній процес і відчути себе частиною міжнародної медичної спільноти, де підготовка студентів-медиків посідає вагоме місце. Такі програми навчають учитися, а досвід роботи в іноземній клініці стане чудовою базою для майбутніх професійних успіхів.

І хоча потрапити на таке стажування через брак інформації і корисного досвіду дійсно важко, усе ж таки це реально. Розповідаємо, що робити, аби попрацювати в закордонній лікарні чи університеті.

Стажування не відбудеться без цих важливих речей:

Ціль. Самого лише бажання поїхати на стажування недостатньо. Вирішуй, чого ти хочеш: зрозуміти систему охорони здоров’я за кордоном чи принципи управління медичним закладом, навчитися налагоджувати роботу персоналу, попрактикувати професійну мову, провести дослідження, закріпити теоретичні знання тощо. Чітке розуміння мети стажування допоможе обрати правильну країну і програму, яка відповідатиме твоїм цілям, а також сформувати мотивацію в заявці.

Не варто обирати програму з кардіохірургії, навчаючись на початкових курсах: у такому разі більше підійдуть теоретичні дисципліни (preclinical subjects) чи базові предмети. Приємний бонус: вивчення теоретичних дисциплін за кордоном відрізняється від звичних нам занять з анатомії чи патфізи. Вони інтерактивні, розвивають клінічне мислення і практичне застосування знань, а не базуються на заучуванні фактів.

Вибір. Після того як визначиш ціль, буде легше обрати країну, конкретну лікарню чи період стажування. Обирай пункт призначення уважно, зверни увагу на мову, якою розмовляють лікарі й пацієнти, прорахуй транспортні витрати.

Дізнайся, які документи потрібні для в’їзду до держави й оформлюй їх завчасно. Зазвичай приймальна сторона надсилає скан запрошення: попроси його, якщо цього не сталося. Такий лист – це офіційне підтвердження мети подорожі. Отримай візу, якщо це потрібно.

медичне стажування за кордономПереконайся, що в тебе не буде проблем з комунікацією. Англійська не завжди допоможе: якщо лікарі зі скандинавських країн зазвичай вільно спілкуються цією міжнародною мовою, то в Іспанії, Італії і країнах Південної Америки з цим можуть бути проблеми. Інколи організатори вимагають також мовний сертифікат TOEFL, IELTS, DAF тощо. Для стажування в Німеччині чи Австрії потрібно знати німецьку, а у Франції – французьку.

Та навіть якщо лікарі добре розмовляють англійською, пацієнти можуть її не розуміти. Зважай на це, якщо твоя ціль – клінічні дисципліни терапевтичного профілю.

Час. Студентам до п’ятого курсу включно найбільше підійде серпень, шестикурсникам та інтернам варто обрати липень – це вільні від навчання місяці. Звісно, це залежить від твоїх планів і дозволу з навчального закладу чи місця роботи. Якщо ти хочеш узяти участь у міжнародній програмі під час навчання чи виробничої практики, не забудь узгодити це з деканатом, прихопивши із собою запрошення на стажування. Наразі стажування за кордоном не може замінити офіційної виробничої практики у твоєму університеті: її можна лише перенести й надалі відпрацювати.

 

Види медичних стажувань

Observership program
Тривалість – 1 місяць

Основна ціль – ознайомитись із роботою відділень 

Аудиторія – студенти/інтерни

Internship
Тривалість – 3-12 місяців

Основна ціль – навчання без отримання ліцензії на роботу

Аудиторія – інтерни

Fellowship
Тривалість – 3-24 місяці

Основна ціль – отримання спеціалізації, ступеня PhD

Аудиторія – після інтернатури

Медичні довідки. Ти працюватимеш у лікарні з пацієнтами, тож приймальній стороні важливо, щоб ти не захворів під час стажування і нічого не «привіз» із собою. Ось перелік основних медичних довідок, що їх можуть попросити надіслати перед стажуванням (усі документи потребують офіційного перекладу):

  • Довідка про вакцинації «ф. 063/о». Якщо не вистачатиме одного з потрібних щеплень (гепатит В, сезонний грип, жовта лихоманка тощо), то тебе просто попросять його зробити й надіслати підтвердження. Навіть якщо такої довідки не вимагають, не слід цим нехтувати. Перевір, чи не вимагають обов’язкових щеплень для в’їзду до обраної країни. Пам’ятай: вакцинація – це персональний захист, який стане в пригоді під час роботи в клініках.
  • Довідка про відсутність туберкульозу. Це може бути опис рентгену органів грудної клітки із зазначеною відсутністю ознак туберкульозу або перелік усіх результатів проб Манту.
  • Результати аналізу на СНІД. Можна здати в будь-якій лабораторії чи в центрі СНІДу. Аналіз безкоштовний, та за англомовний сертифікат потрібно буде доплатити.
  • Результати аналізів на гепатит В й С. Переклад результатів аналізів або довідка від лікаря, яка підтверджує відсутність у вас гепатиту В й С на основі негативних результатів досліджень.
  • Висновок про стан здоров’я. Результат вашого обстеження сімейним лікарем, може бути складений у довільній формі.
  • MRSA test – результат дослідження на метицилін-резистентний стрептокок.

Існує декілька видів страхувань, що їх можуть вимагати оформити задля стажування. Наприклад, окрім звичайного медичного, інколи просять відкрити ще страхування громадянської відповідальності. У нашому випадку – страхування проти медичних помилок.

медичне стажування за кордономФінанси. За стажування потрібно буде платити самостійно. Втім, зазвичай ця сума «підйомна» і змінюється залежно від вартості життя в країні призначення й програми.

Існує декілька варіантів, які допоможуть зекономити:

  • Підтримка фондів чи благодійних організацій. Отримати важко, але можливо за умови, що твій запит відповідає цілям діяльності відповідних неурядових організацій.
  • Витрати на житло можна здешевити, якщо приймальна сторона дозволить жити в гуртожитку. Також можна використати каучсерфінг, зупинитися в хостелі або пошукати житло спільно з іншими студентами.
  • Організатори часто виділяють гранти для транспортних витрат. Перевір таку можливість завчасно.
  • У лікарнях є їдальні для працівників чи відвідувачів, де весь медичний персонал має велику знижку. Дізнайся про таку можливість, коли отримаєш картку доступу.
  • Двосторонній обмін. Існують варіанти програм стажувань, які передбачають твою згоду на організацію стажування для іноземного студента в Україні.

Як потрапити на стажування

Ідеальної формули немає. Скажу лише, що це легше, ніж здається на перший погляд. Сформулюй свої цілі, будь винахідливим.

  1. Питай у всіх навколо, як їм удалось. Чітко став питання, будь ввічливим і не забудь подякувати. Хто стукає, тому точно відчинять!
  2. Гугли. Це перевірений спосіб отримати повну інформацію щодо можливостей стажування для студентів-медиків та інтернів.
  3. Відвідуй профільні конференції, не пропускай вечірок-знайомств з колегами, слухай, а потім розповідай. Запрошення на стажування можна отримати саме там, за бокалом червоного сухого.
  4. Запитуй про можливості стажування в іноземних лікарнях чи університетах. Зазвичай у кожній такій структурі є міжнародне відділення, яке займається цим питанням. А ще є безліч студентських організацій, які опікуються міжнародними обмінами.
  5. Слідкуй за новинами й можливостями від професійних медичних організацій.
  6. Підписуйся на дайджести, слідкуй за пабліками з можливостями й програмами стажувань. В Україні активно діє програма стажувань UMSAINgenius також висвітлює найновіші можливості для українських медиків. Варто шукати й на сайті МОЗ: туди теж публікують гарячі анонси.

До початку стажування не забудь…

  1. Вирішити всі питання стосовно дозволу на в’їзд, медичних та інших довідок, що їх просять надіслати. Не забувай про святість дедлайну.
  2. Написати повідомлення до місцевих студентських організацій чи об’єднань українців. Можливо, хтось покаже тобі кампус чи місто. Нетворкінг – наше все!
  3. Запитати в приймальної сторони, який медичний одяг потрібно взяти з собою. Інколи лікарня забезпечує всім, що потрібно, а от власний стетофонендоскоп – річ обов’язкова завжди.
  4. Якщо організатори забезпечують харчуванням, не забудь вказати особливості дієти чи алергії.

Думка, що лікарі мають їздити лише на медичні програми стажувань чи фанатіти тільки від медицини – міф. Будь відкритим і готовим до змін. Програми культурного обміну, молодіжна модель ООН, форуми з інформаційної безпеки, та хоч магістратура з бізнес-адміністрування – це все доступно для тебе, студенте-медику. Головне – зрозуміти, чого ти хочеш, добре це обґрунтувати в мотиваційному листі й гнути свою лінію.

Хай щастить!


Опубліковано : 07.12.2018 15:53

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман