Як потрапити на медичне стажування за кордоном
Повідомляє studway.com.ua 07.12.2018 15:53
Стажування – це можливість переосмислити весь освітній процес і відчути себе частиною міжнародної медичної спільноти, де підготовка студентів-медиків посідає вагоме місце. Такі програми навчають учитися, а досвід роботи в іноземній клініці стане чудовою базою для майбутніх професійних успіхів.
І хоча потрапити на таке стажування через брак інформації і корисного досвіду дійсно важко, усе ж таки це реально. Розповідаємо, що робити, аби попрацювати в закордонній лікарні чи університеті.
Ціль. Самого лише бажання поїхати на стажування недостатньо. Вирішуй, чого ти хочеш: зрозуміти систему охорони здоров’я за кордоном чи принципи управління медичним закладом, навчитися налагоджувати роботу персоналу, попрактикувати професійну мову, провести дослідження, закріпити теоретичні знання тощо. Чітке розуміння мети стажування допоможе обрати правильну країну і програму, яка відповідатиме твоїм цілям, а також сформувати мотивацію в заявці.
Не варто обирати програму з кардіохірургії, навчаючись на початкових курсах: у такому разі більше підійдуть теоретичні дисципліни (preclinical subjects) чи базові предмети. Приємний бонус: вивчення теоретичних дисциплін за кордоном відрізняється від звичних нам занять з анатомії чи патфізи. Вони інтерактивні, розвивають клінічне мислення і практичне застосування знань, а не базуються на заучуванні фактів.
Вибір. Після того як визначиш ціль, буде легше обрати країну, конкретну лікарню чи період стажування. Обирай пункт призначення уважно, зверни увагу на мову, якою розмовляють лікарі й пацієнти, прорахуй транспортні витрати.
Дізнайся, які документи потрібні для в’їзду до держави й оформлюй їх завчасно. Зазвичай приймальна сторона надсилає скан запрошення: попроси його, якщо цього не сталося. Такий лист – це офіційне підтвердження мети подорожі. Отримай візу, якщо це потрібно.
Переконайся, що в тебе не буде проблем з комунікацією. Англійська не завжди допоможе: якщо лікарі зі скандинавських країн зазвичай вільно спілкуються цією міжнародною мовою, то в Іспанії, Італії і країнах Південної Америки з цим можуть бути проблеми. Інколи організатори вимагають також мовний сертифікат TOEFL, IELTS, DAF тощо. Для стажування в Німеччині чи Австрії потрібно знати німецьку, а у Франції – французьку.
Та навіть якщо лікарі добре розмовляють англійською, пацієнти можуть її не розуміти. Зважай на це, якщо твоя ціль – клінічні дисципліни терапевтичного профілю.
Час. Студентам до п’ятого курсу включно найбільше підійде серпень, шестикурсникам та інтернам варто обрати липень – це вільні від навчання місяці. Звісно, це залежить від твоїх планів і дозволу з навчального закладу чи місця роботи. Якщо ти хочеш узяти участь у міжнародній програмі під час навчання чи виробничої практики, не забудь узгодити це з деканатом, прихопивши із собою запрошення на стажування. Наразі стажування за кордоном не може замінити офіційної виробничої практики у твоєму університеті: її можна лише перенести й надалі відпрацювати.
Observership program
Тривалість – 1 місяць
Основна ціль – ознайомитись із роботою відділень
Аудиторія – студенти/інтерни
Internship
Тривалість – 3-12 місяців
Основна ціль – навчання без отримання ліцензії на роботу
Аудиторія – інтерни
Fellowship
Тривалість – 3-24 місяці
Основна ціль – отримання спеціалізації, ступеня PhD
Аудиторія – після інтернатури
Медичні довідки. Ти працюватимеш у лікарні з пацієнтами, тож приймальній стороні важливо, щоб ти не захворів під час стажування і нічого не «привіз» із собою. Ось перелік основних медичних довідок, що їх можуть попросити надіслати перед стажуванням (усі документи потребують офіційного перекладу):
Існує декілька видів страхувань, що їх можуть вимагати оформити задля стажування. Наприклад, окрім звичайного медичного, інколи просять відкрити ще страхування громадянської відповідальності. У нашому випадку – страхування проти медичних помилок.
Фінанси. За стажування потрібно буде платити самостійно. Втім, зазвичай ця сума «підйомна» і змінюється залежно від вартості життя в країні призначення й програми.
Існує декілька варіантів, які допоможуть зекономити:
Ідеальної формули немає. Скажу лише, що це легше, ніж здається на перший погляд. Сформулюй свої цілі, будь винахідливим.
Думка, що лікарі мають їздити лише на медичні програми стажувань чи фанатіти тільки від медицини – міф. Будь відкритим і готовим до змін. Програми культурного обміну, молодіжна модель ООН, форуми з інформаційної безпеки, та хоч магістратура з бізнес-адміністрування – це все доступно для тебе, студенте-медику. Головне – зрозуміти, чого ти хочеш, добре це обґрунтувати в мотиваційному листі й гнути свою лінію.
Хай щастить!
Опубліковано : 07.12.2018 15:53