новини ровесника

1
У Тернополі школяр організував виробництво FPV-дронів

2
Тернопільська суддя Андрусик – російський агент в судовій системі України?

3
Винахідник з Дніпра став лауреатом премії від Кабміну

4
Тернопільська суддя Надія Андрусик хоче перевершити «досягнення» горезвісних хабарників Зварича, Чауса та Князєва

5
Інший Франко: в український прокат виходить стрічка про Петра Франка

6
Чекає на «рускій мір»: корумпована суддя Андрусик повернула московському патріархату пів гектара землі під церкву в Тернополі

7
Сети суші для новорічного святкування - вигідно та смачно в Янг

8
Сети суші для новорічного святкування - вигідно та смачно в Янг

9
У МОН озвучили, якою буде нова зарплата вчителів у 2024 році

10
Скільки коштують послуги репетиторів у Тернополі?

Як змінилась робота для заробітчан у Польщі

Повідомляє Бізнес Компаньйон 22.10.2020 18:18

Як змінилась робота для заробітчан у Польщі

Фото з мережі Інтернет

Більшість вакансій для українців стали безкоштовними. Тепер компаніям, які займаються пошуком працівників, платять роботодавці. З початку карантину з'явилося ще більше українців, які хочуть працювати в Польщі. За підрахунками агенцій праці, ця кількість зросла на 17%.
 
«За останніх пів року робота, яку пропонують українцям змінилась. Найважче зараз знайти працю жінкам. Так сталося, що під час пандемії, частина поляків повернулася додому і ті галузі, які брали на себе українці, затребувані у поляків. Це стосується торгівлі в магазинах, обслуговуванні готелів, праця нянями. Фактично робота є лише на великих підприємставх, будівництві та заводах біля невеличких міст", - розповідає директор кадоровї агенції "Глобал" Віктор Дунаєнко.

За годину роботи чоловікам в середньому платять 127 грн, жінкам — 98 грн. "Найбільша проблема з роботою у великих туристичних містах: Краків, Гданськ, Сопот. Вони не мають великих промислових виробництв і знайти будь- яку працю там проблемно. Зате невеличкі околиці під Варшавою, Краковом, Вроцлавом мають великі заводи зі збору та фасування продукції і там знайти працю нескладно. Також роботодавці змінили ставлення щодо працівників і тепер більшість крупних компаній будують хостели чи купують будинки прямо поряд з виробництвом. Це дешевше працівникам, бо місце в такому коштує 1400 грн з людини і вигідніше працедавцям. Раніше компанії, які допомагають знайти роботу, самі знімали хостели для проживання, тому це виходило дорожче", - додає Віктор.

Більшість вакансій для українців стали безкоштовними. Тепер компаніям, які займаються пошуком працівників, платять роботодавці. "В деяких випадках потрібно оплатити "запрошення" на роботу. Воно коштує в межах 250-300 гривень. Також українці масово почали подаватись на тимчасові карти побуту по роботі. Більшість тут планує залишитися надовго", - каже Віктор.


Опубліковано : 22.10.2020 18:18

Новини Бізнес Компаньйон

Новини з тернопільщини

Комфорт Гурман